چاپ مطلب چاپ مطلب

سرنوشت‌ عجیب دوقلوهای به هم چسبیده با یک بدن و دو سر + تصاویر

همای گیلان: به تازگی در یک واقعه پزشکی نادر اینبار در کشور بنگلادش یک نوزاد با دو سر بدنیا آمده است.
گفتنی است، این دوقلوهای به هم چسبیده تنها در سر از هم جدا هستند اما سایر قسمت‌های بدن آنها کاملا یکسان است.
سرنوشت‌های عجیب دوقلوهای به هم چسبیده با یک بدن و دو سر + تصاویر
بررسی‌ها نشان می‌دهند،‌ پزشکان فرم نادری از بیماری Parapagns Dicephlic را در این نوزاد شناسایی کرده‌اند که تنها یک دوقلو از هر ۱۰۰ هزار تولد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
این کودک دو سر یک دختر است و در منطقه Brahmanbaria بدنیا آمده و به دلیل مشکلات تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی به سر می‌برد.
سرنوشت‌های عجیب دوقلوهای به هم چسبیده با یک بدن و دو سر + تصاویر
خانواده این کودک بسیار فقیر هستند و پزشکان زنده ماندن این کودک را تنها ۲۰ درصد می‌دانند.
کارشناسان اعتقاد دارند این اتفاق در اثر مشکلات سلولی در دوران لقاح است و به شدت در آسیای شرقی و جنوب شرقی و همینطور آفریقا تولد نوزاد با این وضعیت بیشتر از سایر کشورهای جهان به چشم می‌خورد.
در سال‌های اخیر موارد متعددی از تولد دوقلوهای به هم چسبیده در جهان مشاهده شده است که از جمله تولد کودکی به Kiron  در سال ۲۰۰۸ در بنگلادش است که پس از تولد جان خود را از دست داد.
همینطور در سال ۲۰۰۹ در کشور انگلستان یک زن دو فرزند دوقلوی پسر به هم چسبیده با یک بدن بدنیا آورد که تنها ۳۲ دقیقه پس از تولد زنده ماندند.
در سال ۲۰۱۴ نیز یک زن فقیر در کشور هندوستان یک نوزاد دو سر با یک بدن واحد بدنیا آورد که نوزاد این مادر تنها ۲۰ روز پس از بدنیا آمدن زنده ماند.
یکی از معدود موارد زنده ماندن دوقلوهای به هم چسبیده در جهان دو خواهر دوقلو با یک بدن اما دو سر به نام‌های ابی‌گلز و بریتنی هنسل در ایالات متحده هستند که در حال حاضر ۲۵ ساله هستند و تحت نظارت مراقبت‌های پزشکی تا به حال زنده مانده‌اند.
پزشکان اعلام کرده‌اند در بسیاری موارد دو قلوهای بدنیا آمده دچار این اختلال در اثر مشکلات تنفسی و یا عملکرد ضعیف قلب جان خود را از دست می‌دهند.
دوقلوهای هنسل در حال حاضر در رسانه‌های جهانی به شخصیت‌های مشهوری تبدیل شده‌اند.
در کشورهای آسیای شرقی بر اثر خرافات اغلب تولد این نوع کودکان به نوعی معجزه و اعتقاد به داشتن نیروهای ماورای طبیعه معنا می‌شود./ باشگاه خبرنگاران

About سردبیر

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …