چاپ مطلب چاپ مطلب

سی ان ان: روسیه طرح حمله نظامی به عربستان و قطر را آماده کرد

یک شبکه تلویزیونی آمریکا اعلام کرد: مقام عالی رتبه ارتش روسیه از آماده بودن طرح حمله نظامی کشورش به پایتخت های عربستان سعودی و قطر خبرداد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری سی ان ان؛ درپی شدت یافتن دامنه تنش‌ها بین روسیه و عربستان سعودی بر سر موضوع سوریه و بالا رفاتن سطح اتهامات متبادل شده بین این دو کشور در رابطه با حوادث تروریستی روی داده در روسیه، یک مسئول عالی رتبه در پدافند هوایی ارتش روسیه اعلام کرد: مسکو طرح های لازم برای اقدام نظامی ضد “ریاض” و “دوحه” را آماده کرده است.

اگر چه روابط بین روسیه و عربستان سعودی از زمان شکل گیری مجددش از سال ۱۹۹۰ و ۱۹۹۱ تا به امروز فراز و نشیب های بسیاری به خود دیده است، اما هم اکنون این روابط به اوج وخامت خود رسیده است.

وخامت اوضاع جاری بین روسیه و عربستان سعودی به حدی زیاد شده است که در جریان سفر جان کری وزیر خارجه آمریکا به ریاض و دیدارش با شاهزاده سعود الفیصل وزیر خارجه این کشور در دیداری که بین این دو مقام صورت گرفت طرف سعودی بارها روسیه را به طرفداری از نظام سوریه و دست داشتن مسکو در آن چه ریاض آن را قتل عام مردم سوریه خوانده متهم کرد.

از سوی دیگر و درپی این اوضاع پر تنش میان روسیه و عربستان سعودی سخنگوی رسمی وزارت خارجه مسکو اعلام کرد: روسیه عربستان سعودی را به عنوان حامی تروریسم و گروه های تروریستی می شناسد.

About

Check Also

رئیس کل بانک مرکزی : نوسان در بازاربین المللی فلزات و نرخ ارز ناشی از هراس از تحولات سیاسی طی ۵۰ روز اخیر اغاز شده است

رئیس کل بانک مرکزی : نوسان در بازاربین المللی فلزات و نرخ ارز ناشی از …