چاپ مطلب چاپ مطلب

شاور عالی فرماندهی قدس سپاه پاسداران هدف داعش رسیدن به تهران بود/دست خبیث داعش به عتبات عالیات نمی رسد

همای گیلان:مشاور عالی فرماندهی قدس سپاه پاسداران گفت: داعش چندین هدف را دنبال می کرد که یکی از آن ها رسیدن به تهران بود که البته در همان ابتدا سپاه قدس و ارتش عراق آن ها را زمین گیر کرد.

مشاور عالی فرماندهی قدس سپاه پاسداران گفت: داعش چندین هدف را دنبال می کرد که یکی از آن ها رسیدن به تهران بود که البته در همان ابتدا سپاه قدس و ارتش عراق آن ها را زمین گیر کرد.

۷۷۱۶۷۸سردار ایرج مسجدی شامگاه جمعه در همایش «جهاد ادامه دارد» که در تالار نور مشهد برگزار شد گفت: اگر امروز شهید الله دادی و مدافعان حرم در جبهه سوریه و عراق به شهادت نمی رسیدند امروز باید در مرز های جمهوری اسلامی با داعش می جنگیدیم.

وی بیان کرد: باید به مبارزه خودعمق استراتژیک بدهیم و باید دشمن را تا آنجایی که می توانیم دور کنیم زیرا در غیر اینصورت می بایست اجازه می دادیم داعش به مرز های آذربایجان غربی و کرمانشاه می رسید و سپس نیروهای مان را اعزام می کردیم.

سردار مسجدی افزود: هدف داعش سقوط بغداد سپس حرکت به سمت تهران و از بین بردن تمام مظاهر مذهبی و همچنین تشکیل حکومت در عراق و شام بود که در همان عراق زمین گیر شدند.

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس ادامه داد: داعش تا نزدیکی سامرا و از محور شمالی تا اربیل و کرکوک نیز پیش آمد و موج نگرانی بزرگی نیز به علت هراس از تخریب قبور حرم کاظمین و کربلا در بین مردم رخ داد.

وی تصریح کرد: شرایط در آن کشور بسیار بد شده بود و زمانی که رهبران عراقی را ملاقات می کردیم بسیار نگران بودند و از طرفی هم مردم برای سر بریده نشدن، منازل خود را ترک می کردند و پا به فرار می گذاشتند.

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس با اشاره به اینکه سپاه و نیروی قدس به نمایندگی از نظام وارد صحنه جنگ با داعش شد، بیان داشت: در ملاقاتی که با آقایان مالکی، بارزانی و طالبانی داشتیم به آنان امید داده و گفتیم به سرعت نیروهای مردمی را جذب و آنان را سازماندهی کنید که در این زمان پیام آیت الله سیستانی نیز باعث شد تا جوانان فوج فوج به ارتش بپیوندند طوری که حتی عراق برای سیر کردن شکم آنان به مشکل برخورد.

وی نقش فرماندهان سپاه بدر را در این پیروزی ها مهم خواند و اظهار داشت: فرماندهان سپاه بدر که در زمان جنگ ایران بیش از هزار شهید را تقدیم کردند با کمک سردار سلیمانی و دیگر نیروهای قدس مردم را سازماندهی و آموزش های اولیه را به آنان دادند و لشکری قوی برای رویارویی در برابر داعش تشکیل شد که به لطف خداوند به پیروزی هم رسیدند.

داعش مرزهای جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند

سردار مسجدی گفت: رزمندگان اسلام در گام اول اجازه ندادند که دشمن پا پیش بگذارد و به کاظمین و کربلا رسیده و آنان را در همان اطراف کربلا زمین گیر کردند و در مراحل بعد عملیات های آفندی علیه داعش شروع شد که به واسطه آن شکست های زیادی را متحمل شدند.

وی تصریح داشت: امروز داعش به پشت رودخانه دجله رسیده است و مرزهای جمهوری اسلامی و همچنین عتبات عالیات را هیچ گونه خطری تهدید نمی کند.

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس اظهار داشت: آزادی موصل در گروی پای کار آمدن جوانان مبارز و معتقد اهل سنت است که متاسفانه تا به حال این اتفاق رخ نداده است.

وی ادامه داد: جریان اهل سنت، عشایر، روسای قبایل و همچنین شیوخ عرب باید باهم بسیج شوند و این استان را به کمک ارتش عراق پاکسازی کنند.

لزوم تثبیت قدرت ایران در کرانه باختری و غزه

سردار مسجدی گفت: جنگ ما به خاطر جمهوری اسلامی است، باید اسرائیل را در مرزهای خود محدود کنیم تا جرات نکند حرف از حمله موشکی به ایران بزند، باید قدرت خود را در کرانه باختری و غزه تثبیت کنیم تا اسرائیل فکر جولان در مرزهای جمهوری اسلامی را نکند.

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس بیان داشت: اقدامی که از طرف حزب الله صورت گرفته پاسخ نهایی به رژیم صهیونیستی نیست، حزب الله سازمان قدرتمند و عاقلی است و با احساسات و عجله تصمیم نمی گیرد.

وی گفت: کرانه باختری باید به مقاومت رو بیاورد، سازمان آزادی بخش فلسطین باید بداند راه رسیدن به پیروزی مذاکرات سیاسی نیست و فقط مقاومت و قدرت است یعنی همان کاری که حزب الله و حماس انجام می دهد.

دست خبیث داعش به عتبات عالیات نمی رسد

سردار مسجدی با بیان اینکه هرگز اجازه نخواهیم داد دست خبیث و کثیف داعش به عتبات عالیات برسد ادامه داد: بشار اسد از وضعی که پیش آمده بود بسیار ابراز نگرانی می کرد، به بشار اسد گفتیم طی تجربه ای که از جنگ ۸ ساله خودمان داریم تنها راه پیروزی کمک گرفتن از نیروهای مردمی است و زمانی که فراخوان اعلام شد موج عظیمی از جوانان برای پیوستن به ارتش اعلام آمادگی کردند.

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس افزود: داعش در تصرف موصل از بسیاری ابزار آلات جنگی استفاده کرد اما آنها تاکنون نتوانستند هواپیمایی را در اختیار بگیرند.

وی گفت: امروز داعش بسیار ضعیف شده و جبهه عراق به سرعت در حال پیشروی هستند، داعش فقط در سه نقطه و استان عراق تحرک دارد البته در بعضی مناطق دیگر نیز انفجارهایی را گاهی انجام می دهد.

تشکیل سپاه قدس از ابتکارات رهبری بود

سردار مسجدی با اشاره به وظیفه سپاه قدس گفت: نیروی قدس مسئولیت سازماندهی و حمایت از رزمندگان و نهضت های آزادی بخش و همچنین کمک به دولت های انقلابی را دارد.

مشاور عالی فرماندهی قدس با اشاره به اینکه تشکیل قدس از ابتکارات رهبری بود افزود: این بخش از سپاه به تحولات داخل کشور زیاد ارتباطی ندارد و  وظیفه  اصلی آن جنگیدن با دشمنان است که با ورود سردار سلیمانی این کار گسترش پیدا کرد.

وی ادامه داد: قرار نبود تا سپاه قدس در خط تبلیغات مطرح شود اما مجاهدین لبنانی و عراقی معتقد بودند که نباید کمک های جمهوری اسلامی ایران مخفی بماند و همانطور که آمریکا از رسانه بهترین استفاده را می کند باید از این حوزه بهترین استفاده را کرد.

سردار مسجدی اظهار داشت: باید این نوید را داد که در کشورهایی که ما در آن نفوذ داریم، نسل جدیدشان انقلابی تر، با انگیزه بیشتر و بسیار ولایت مدار تر از نسل های گذشته هستند، برای نمونه می توان به جهاد مغنیه اشاره کرد که اجازه نداد راهی که پدرش رفته بود بدون سرباز بماند.

داعش روز به روز ضعیف تر می شود

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس اضافه کرد: وقتی خبر شهادت «جهاد» را به مادرش دادند ایشان از سید حسن نصرالله سوال کرد که آیا فرزند من هم جزو شهدا محسوب می شود؟ وقتی جواب مثبت شنیدند بسیار خوشحال شدند و خداوند را شکر کردند.

وی همچنین به شهادت سردار الله دادی نیز اشاره و بیان داشت: ایشان در زمان جنگ یکی از فرماندهان تیپ بود که چند روز پیش توسط بالگرد صهیونیست ها به شهادت رسید. نکته قابل توجه این است که سردار الله دادی هم پسر و هم برادر شهید بودند.

سردار مسجدی گفت: اکنون ما در حال جنگ بین جبهه حق و باطل هستیم و به لطف خداوند جبهه دشمن روز به روز ضغیف تر و جبهه حق قوی تر و در حال پیشرفت است.

وی افزود: داعش یک جریان فکری و اعتقادی است و همین جنگیدن با آنان را بسیار سخت می کند، هرچند آنان یک بازوی نظامی نیز دارند اما جریان فکری آنان است که جوانان را از آمریکا و انگلیس به سمت خود می کشانند، فکر می کنند که رسول خدا در بهشت منتظر است تا آنان کمربند انتحاری خود را منفجر کنند تا آنان را در آغوش بگیرد.

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس ادامه داد: در دو جبهه نظامی و فکری و فرهنگی باید با داعش مقابله اساسی صورت بگیرد و چون این راه باطل است عمر طولانی نخواهد کرد، این مبارزه یک جنگ بسیار جدی و مقدس است که بسیاری از ائمه بزرگوار ما در این راه جان خود را دادند.

صهیونیست ها از سخنان حسن نصرالله وحشت می کنند

وی ادامه داد: تا قبل از ورود ایران و سپاه قدس صهیونیست ها در تمامی جنگ های خود پیروز می شدند اما بعد از ورود ایران شاهد بودیم که نتوانستند در جنگ های۲۲ روزه و همچنین ۳۳ روزه و یا در مقابل غزه به توفیقی دست پیدا کنند و در انتها به سازمان ملل و آمریکا متوسل شدند که جنگ را به پایان برسانند.

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس اظهار داشت: در جنگ ۳۳ روزه این گونه بود که حزب الله برای قبول آتش بس شرط گذاشت و آنان را مجبور به تسلیم شدن کرد در حالی که در دوره های گذشته آتش بس ها به طور کامل به نفع دشمن بود.

وی بیان کرد: صهیونیست ها حسن نصرالله را  سید الصادق می نامند  و در جنگ ۳۳ روزه ایشان اعلام کرد که اگر جنگ ادامه پیدا کند موشک های حزب الله ابتدا حیفا را خواهد زد و سپس تل آویو را با خاک یکسان می کند.

سردار مسجدی افزود: امروز حزب الله با کمک ایران به این توانمندی رسیده است که از خود در برابر اسرائیل دفاع کند هرچند که توانایی از بین بردن این رژیم را در علمیات های آفندی ندارد اما به جرات می توان گفت توان بازدارندگی و پشیمان کردن دشمن از تهاجم را در هر منازعه ای پیدا کرده است.

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس با اشاره به جریانات سوریه اضافه کرد: در تحولات کشور سوریه دنیا از تمام جهات در مقابل دولت بشار قرار گرفت تا کمربند مقاومت یعنی حلقه وصل عراق، سوریه، لبنان و ایران را پاره کند، ابتدا آن ها خوب هم پیش رفتند اما هنگامی که سپاه و حزب الله پا پیش گذاشتند و نیروهای افغانی و عراقی به سمت آن ها هجوم بردند دشمن مجبور به عقب نشینی شد.

وی تصریح کرد: امروزه خیلی از جوانان به نزد ما آمده و در خواست دارند تا سفره شهادت باز است اجازه دهیم که آنان نیز بروند و بجنگند، این اشتیاق در کشور خودمان هم وجود دارد./مهر

About سردبیر ارشد

Check Also

ماجرای دستگیری متخلفی که با روغن سوخته آب را آلوده می‌کرد!

ماجرای دستگیری متخلفی که با روغن سوخته آب را آلوده می‌کرد! رئیس اداره حفاظت محیط …