چاپ مطلب چاپ مطلب

شهردار چابکسر : در ایام ا… فجر ۳ پروژه شهرداری افتتاح و به بهره برداری می رسد

چابکسر از حیث مواهب خدادادی یکی از قطب های خوب گردشگری گیلان به حساب می آید که در صورت توجه دولتمردان به آن می تواند این استعداد بالقوه و خدادادبه بالفعل تبدیل شود هر چند طی سالیان گذشته این امر همواره مورد عنایت مسئولین قرار گرفته اما با توجه به اهمیت روز افزون صنعت توریست در جهان توجه به این نیاز بیش از پیش احساس می گردد خبرنگار ما با شهردار مردمی آلی توجه ویژه ای به تکریم ارباب رجوع می نماید گفتگو یی ترتیب داده است با هم پای صحبت ایشان می نشینم شهردار چابکسر در خصوص افتتاحیه های دهه فجر گفت : در این ایام مبارک فجر ۳ پروژه افتتاح و به بهره برداری می رسد.

بهرام غنوی افزود : این افتتاحیه ها شامل فرش موزائیک سطح شهر ، آسفالت کوچه ها و افتتاح فاز دوم پل میان ده می باشد که حدود ۶۰۰ میلیون تومان برای آنها هزینه شده است.

وی اظهار داشت : در کنار این پروژه ها ارتقاء پمپ گاز CNG با مشارکت بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان درحال اجرا است که امیدواریم در سال ۹۳ شاهد افتتاح آن باشیم.

شهردار چابکسر در ادامه اذعان داشت : بازگشایی کنار گذر شهر چابکسر از کنار ساحل زیبایی چابکسر با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیون تومان برای تملک اراضی و یک باب منزل در انتهای سال ۹۲ به بهره برداری خواهد رسید.

غنوی تصریح کرد : تغییر فضای سبز سطح شهر در داخل بلورهای اصلی بالغ بر ۵۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است که البته این جز افتتاحیه های دهه فجر امسال نیست.

وی خاطر نشان کرد : تمام اعتبارات هزینه شده به غیر از پل میانده از سوی شهرداری تأمین شده است.

شهردار چابکسر در خصوص تفکیک زباله تر و خشک یادآور شد : در ابتدا با چند شرکت صحبت نمودم و در سال گذشته با بخش خصوصی قرارداد منعقد کردیم که ایشان زباله های خشک شامل مواد قابل تبدیل مثل شیشه ، پلاستیک ، بطری و غیره از اشخصاص خریداری و بسته بندی و به مراکز قابل تبدیل حمل می کنند که در این خصوص شهرداری زمینی به آنها اجاره داده است هر چند این کار درآمد زیادی برای خانواده ها ندارد اما مورد استقبال مردم قرار گرفته است و امروزه خانواده ها خود زباله های تر و خشک را جداسازی می نمایند. شایان ذکر است شهرداری نیز نسبت به تهیه بروشور و اطلاعیه و حتی انعقاد جلسه در مدارس ابتدایی و راهنمایی اقدام نموده است و از دانش آموزان خواسته است همانطور که به عنوان همیار پلیس به پلیس کمک می نمودند شهردار را هم تحت عنوان همیار فضای سبز یاری نمایند.

غنوی پیرامون مشکلات شهرداری بیان داشت : مهمترین مشکل ما تعریض خیابان اصلی شهر باشد که قیمت کارشناسی عرضه و اعیان تجاری با بودجه شهرداری مطابقت ندارد زیرا طبق برآورد کارشناسان این کار مبلغ ده میلیارد تومان هزینه دارد .

وی یکی دیگر از مشکلات شهرداری را عدم صدور مجوز برداشت شن و ماسه از رودخانه های سطح شهر دانست که عملاً پروژه های عمرانی شهرداری را تحت شعاع خود قرار داده است.

شهردار چابکسر عنوان کرد : فرسودگی تجهیزات و ماشین آلات خدمات شهری و آتش نشانی دیگر مشکل ماست که اخیراً شهرداری ، بخشی از این ماشین آلات را به مزایده و فروش گذاشته است تا از این طریق بتواند بخشی از ناوگان خود را به روز برساند.

وی در خصوص چگونگی ارتباط با مردم گفت : اولاً در شهرداری نه تنها روز ملاقات بلکه هر روزدر شهرداری به روی مردم باز است پس از این طریق مردم ارتباط تنگاتنگی با شهرداری برقرار می نمایند ضمن آنکه ارتباط مردم با شورای شهر را نباید فراموش کرد هر چند شهرداری با تشکیل گروههای مشاوره اجتماعی ، فنی ، عمرانی ، مذهبی ، مالی حقوقی نظرات مردم را جمع آوری و در این زمینه با گروههای مشاوره تبادل نظر می نمایند و در خصوص مشکلات مردم اقدام می کند. شهردار چابکسر اظهار داشت : این شهرداری هم اکنون دارای طرح هادی می باشد که در حال بررسی و تبدیل به طرح جامع است که هم اکنون در حال اجرای مقدمات کار می باشد.

غنوی درخصوص احداث کمربندی در این شهر خاطر نشان کرد : مجری کمربندی اداره راه و ترابری است که به دلیل اعتبار بالا امکان احداث آن نیست.

SAM_9236

SAM_9245SAM_9238SAM_9237

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …