علی کریمی، سرمربی و مالک سابق سپیدرود رشت معتقد است که بعضی‌ها از اینکه این تیم هنوز شانس بقا در لیگ برتر را دارد، ناراحت هستند.

همای گیلان، علی کریمی در خصوص شرایط سپیدرود رشت گفت: از آخرین مصاحبه‌ام حدود دو ماه می‌گذرد و پس از آن تصمیم داشتم تا پایان فصل هیچ حرفی نزنم. حتی در این مدت صحبت‌ها و نقل و قول‌های زیادی هم شنیدم که البته پاسخ بعضی از آن‌ها را به موقعش می‌دهم و برای یکسری حرف‌های بی‌اساس هم مطمئنم که گذر زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد. من قبلاً گفته‌ام و حالا هم می‌گویم که اگر کاری برای تیم سپیدرود انجام دادم وظیفه و خواست قلبی‌ام بوده و هیچ منتی بر کسی نیست. اگر تسویه حسابی هم انجام شده براساس تعهداتم بود.

وی افزود: فکر می‌کنم هفته اول بهمن ماه و بعد از بازی با پدیده در مشهد بود که تیم را براساس توافقات صورت گرفته به اداره کل تحویل دادم که البته مدارکش هم موجود است. در آن توافقنامه تمام موارد خیلی شفاف قید شده است و فکر نمی‌کنم که بعد از آن دیگر مسائل مالی به من ارتباطی پیدا کند. این را مسئولان اداره کل و مدیریت فعلی باشگاه می‌توانند تأیید کنند. به همین دلیل اگر در زمان من تسویه حسابی صورت گرفته در واقع این تسویه حساب با باشگاه بوده است، همان‌طور که امروز مدیریت فعلی این وظیفه را به‌عهده دارد. من تا زمانی که بودم به تعهداتم عمل کردم، اما چرا امروز و پس از گذشت سه ماه مطالبات بازیکنان پرداخت نشده است؟ چرا مبالغی که وعده‌اش را داده بودند و مصوب هم شده بود، تا الان به طور کامل به تیم تزریق نشده است؟ و البته چراهای دیگری که امروز زمان مطرح کردن آنها نیست.

سرمربی و مالک سابق سپیدرود رشت در مورد برگشت خوردن چک‌ها اظهار داشت: آنهایی که چک مرا برگشت زدند، همان‌هایی بودند که از عشق و علاقه به تیم صحبت می‌کردند. یادم هست که چند نفری به خاطر سپیدرورد تا ریال آخر طلب‌شان را بخشیدند که در میان‌شان افراد غیربومی هم بودند، اما آنها که بومی استان هستند و چک‌ها را برگشت زدند به جای مصاحبه کردن از طریق قانون پیگیر مطالبات و حق حقوق‌شان باشند، چون همان قانون هم یک روز ثابت خواهد کرد پول‌هایی که در سال‌های گذشته و به اشکال مختلف به تیم تزریق شده به چه کسانی رسیده و چطور تقسیم شده است.

کریمی تصریح کرد: شک نکنید این نوع رفتارها فقط آرامش را از تیم می‌گیرد. به همین دلیل من تصمیم گرفتم بعد از بازی دیروز این مصاحبه را انجام دهم. اگر کسی واقعاً به تیم سپیدرود علاقه داشته باشد، حداقل در این هفته‌های پایانی سکوت می‌کند. شاید بعضی‌ها از این که این تیم هنوز شانس بقا در لیگ برتر را دارد، ناراحت هستند، اما مطمئنم هواداران سپیدرود به این مسائل توجه نمی‌کنند و مثل همیشه همراه تیم‌شان هستند.

وی افزود: عملکرد من در پرداخت مطالبات بازیکنان و تسویه حساب با طلبکاران سپیدرود کاملاً مشخص و اسناد و مدارکش هم موجود است. امیدوارم آقایان برای دریافتی‌های‌شان در سال‌های گذشته و هزینه کردهای‌شان هم اسناد و مدارک داشته باشند. به‌هرحال همه‌ی ما می‌رویم و این سپیدرود است که می‌ماند، همانطور که از سال ۱۳۴۷ تا امروز بوده و مانده است. امیدوارم امروز طوری رفتار کنیم که فردا روزی اگر خوب‌مان را نگفتند، بدمان را هم نگویند. اگرچه همه‌ی ما  در خلوت خودمان می‌دانیم چه کارهایی برای این تیم کردیم و چه کارهایی که در توان‌مان بوده را انجام نداده‌ایم.

با کانال همای خبر همراه باشید