چاپ مطلب چاپ مطلب

فرماندار سیاهکل خبر داد برگزاری همایش مبارزه با مواد مخدر در شهرستان سیاهکل

خبرگزاری تسنیم: فرماندار سیاهکل از برگزاری همایش مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان با هدف پیشگیری از اعتیاد برگزار می‌شود.

به گزارش همای گیلان به نقل ازخبرگزاری تسنیم از سیاهکل، حسنعلی حاجتی ظهر امروز در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با اشاره بر اینکه پدیده شوم اعتیاد گریبانگیر کشورمان است، اظهار کرد: بسیاری از افراد شناخت کافی از عوارض اعتیاد به مواد مخدر ندارند و فقط برای یک لحظه خوش بودن و بیرون آمدن از مشکلات خانوادگی، فقر و بیکاری وارد باتلاق اعتیاد می‌شوند.

وی با بیان اینکه کشور ما، با یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر در جهان مرز مشترک دارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران اقدامات زیادی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از افغانستان انجام می‌دهد و شهدای زیادی نیز در این راه تقدیم کرده است.

فرماندار سیاهکل تأکید کرد: آینده برای جوانان است و دشمن می خواهد به وسیله مواد مخدر و اعتیاد به جوانان ما لطمه بزند، زیرا جوانی که وارد اعتیاد می شود نمی تواند به درستی تصمیم بگیرد و آینده کشور خود را بسازد.

حاجتی با اشاره به نقش تأثیر گذار گروه‌های غیر دولتی در ترک دادن معتادان به مواد مخدر گفت: باید به چنین افرادی که به صورت خودجوش و بدون دریافت هیچ هزینه‌ای کار انجام می‌دهند کمک کرد.

وی نقش دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و امامان جماعت را در از بین بردن این معضل اجتماعی تأثیر گذار دانست و خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم تا آنجا که می‌توانیم به نابودی اعتیاد کمک کنیم و حتی اگر هر کدام از ما بتوانیم فقط یک نفر را از اعتیاد بیرون بیاوریم به جامعه کمک کرده‌ایم.

فرماندر سیاهکل گفت: همایش مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان با هدف پیشگیری از اعتیاد برگزار می‌شود.

About

Check Also

مهندس ریاضی: ورود به معماری سازمانی مطابق با فناوری، پیش نیاز اصلی تحول دیجیتال برای مجموعه مخابرات است

مهندس ریاضی: ورود به معماری سازمانی مطابق با فناوری، پیش نیاز اصلی تحول دیجیتال برای …