چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیر بیمه سلامت گیلان خبر داد:در گیلان ۴ هزار و ۴۶۳ بیمار خاص وجود دارد که از این تعداد ۳ هزار و ۵۷ نفر زیرپوشش بیمه سلامت هستند

 

عاطف‌راد بیماران خاص را از گروه مورد حمایت بیمه سلامت گیلان عنوان کرد.

وی تالاسمی، هموفیلی، نارسایی مزمن کلیه و ام‌اس را از بیماران خاص گیلان ذکر کرد و گفت: در گیلان ۴ هزار و ۴۶۳ بیمار خاص وجود دارد که از این تعداد ۳ هزار و ۵۷ نفر زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

مدیر بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد بیماران خاص زیرپوشش بیمه سلامت هستند، تصریح کرد: ۱۷۲ نفر بیمار هموفیلی، ۷۶۹ بیمار تالاسمی، یک‌هزار و ۴۴۵ بیمار دیالیزی و کلیه و ۶۷۱ بیمار ام‌اس زیرپوشش بیمه سلامت گیلان هستند.

وی از افزایش تعداد بیماران خاص گیلان نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته تعداد بیماران خاص گیلان ۲ هزار و ۶۷۲ نفر بودند که دلیل عمده افزایش این بیماران در سال جاری بیماران کلیوی و پیوند کلیه است.

عاطف‌راد خدمات بیماران خاص را رایگان دانست و افزود: خدمات بیماران خاص در زمینه صدور دفترچه درمانی رایگان است.

وی خاطرنشان کرد: تمام هزینه‌ بستری مربوط به بیماران خاص در بیمارستان دولتی ۱۰۰ درصد رایگان است.

به گفته این مسئول، ۹۰ درصد هزینه داروهای تخصصی در بخش سرپایی و ۱۰۰ درصد در بستری بیماران خاص توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه سال آینده انجمن بیماری‌های خاص تشکیل می‌شود، یادآور شد: این انجمن با نگاه سلامت‌محوری بیماری‌های نادر را نیز زیرپوشش قرار می‌دهد.

About

Check Also

مسوول نمایندگی ولی فقیه در دانشکده هوا فضای سپاه: «شهید رییسی» مزد یک عمر مجاهدت خود را از امام رضا (ع) گرفت

حجت‌الاسلام نعمت الله فخری عصر شنبه در مراسم یادبود سیدالشهدای خدمت و همراهانش در مسجد …