چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیر عامل سابق مخابرات استان گیلان بعنوان مدیرعامل جدید اپراتور چهارم کشور شد

محسن باقری جایگزین محمد علی رحمان دوست شد

IMAGE635299710802968750همای گیلان:در واپسین روزهای سال۹۲ وطی حکمی از سوی رییس هیئت مدیره شرکت خدمات ارتباطی و الکترونیکی ایرانیان نت، محسن باقری چناری به عنوان مدیرعامل جدید اپراتورچهارم “مجری شبکه فیبرنوری کشور” منصوب و در مراسمی با حضور مهندس خسروی معاون وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات ارتباطی و الکترونیکی ایرانیان نت، علی حکیم جوادی رییس هئیت مدیره اپراتورچهارم در مراسم تودیع ومعارفه مدیرعامل قدیم و جدید، ضمن تشکر از خدمات محمد علی رحماندوست مدیر عامل قبلی این شرکت گفت: اجرای شبکه فیبرنوری از اولویتهای ملی است و دسترسی کاربران به پهنای باند مناسب درزمان مقرر، برای اپراتور چهارم هدف گذاری شده است.
وی از مدیرعامل جدیدخواست، فعالیتهای اجرایی شبکه فیبرنوری را به گونه ای سامان دهد که اپراتور چهارم بتواند در زمان تعیین شده و مورد انتظار وزارت ارتباطات به تعهدات خود عمل نماید.
در این مراسم باقری چناری مدیرعامل جدید اپراتور چهارم ضمن ابراز امیدواری برای ایجاد شبکه فیبرنوری ( FTTx ( براساس پروانه صادره از سوی رگولاتوری، از سیاستگذاران حوزه ارتباطات کشور خواست، ماموریت اپراتور چهارم را ماموریتی ملی تلقی کنند و با حمایت های قانونی از این پروژه مهم ملی، جبران عقب ماندگی های دیجیتالی کشور را سرعت بخشند.
وی گفت: کمکهای مورد انتظار اپراتور چهارم ازمسئولین ودست اندرکاران حوزه ارتباطات کشور، امکان استفاده از زیرساختهای موجود از قبیل داکتها و کانالهای مخابراتی در شهرهای بزرگ، همچنین استفاده از فیبرنوری سایر سازمانها می باشد که به دلیل قابلیتهای این فناوری از همه ظرفیت آنها استفاده نمی شود.
وی افزود: اجرای شبکه فیبرنوری تنها راه اصولی برای تحقق دولت الکترونیک، شبکه ملی اطلاعات و رسیدن به پهنای باند مناسب در دسترسی کاربران به سرویسهای باند پهن است و تلاش دراین زمینه، تنها از طریق همسویی وزارت ارتباطات وهمراهی شهرداریها با اپراتور چهارم به ثمر خواهد رسید .
باقری گفت : من معتقد هستم دراین پروژه ملی، نقش وزارت ارتباطات نقشی تسهیل کننده و نقش شهرداریها، نقشی جان بخشی به حوزه IT.ICT کشور از طریق شبکه فیبرنوری است.
باقری افزود : ایجاد و توسعه شبکه فیبرنوری برنامه ای جهانی و ضرورتی ملی برای بهره مندی از فضای بی انتهای مجازی است. فضایی که با کمترین هزینه های کاربری، شیوه های نوینی از زندگی را برای مردم فراهم می کند و البته داخل شدن دراین فضا، نیازمند معجزه اصحاب رسانه در معرفی، توصیف و تصویرسازی دنیای جدید با مختصات فرهنگی ایرانی اسلامی برای مردم ایران زمین است .
باقری چناری دانش آموخته کارشناسی ارشد از دانشگاه شیراز بوده و دارای ۲۹ سال سابقه کار و۱۵سال سابقه مدیریتی در شرکت مخابرات و بخش خصوصی و از جانبازان بالای ۵۰ درصد دفاع مقدس می باشد.
وی از مهرماه سالجاری به همراه محمد رضا مرادی و اسداله همتی به نمایندگی از شرکت ارتباطات زیرساخت، ( سهامدار دولتی بلوک ۲۰ درصدی ویژه شرکت خدمات ارتباطی و الکترونیکی ایرانیان‌نت )، عضو هیئت مدیره اپراتور چهارم بوده است.
باقری از فعالین برجسته سیاسی و از مدیران خوشنام استان گیلان محسوب شده که سابقه مدیریت عاملی شرکت مخابرات گیلان و اداره کل تعاون استان را نیزدر کارنامه خوددارد./عصر تدبیر

About

Check Also

نماینده مجلس: حضور جریانات سیاسی مختلف مشارکت مردم در انتخابات را بالا می‌برد

نماینده مجلس: حضور جریانات سیاسی مختلف مشارکت مردم در انتخابات را بالا می‌برد   مجید …