چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیر کل کانون گیلان: طرح نوروزی «عیدانه کتاب» در گیلان اجرا می شود

مدیر‌کل کانون گیلان از اجرای طرح «عیدانه کتاب» هم‌زمان با ایام نوروز سال ۱۳۹۷ در استان خبرداد.

همای گیلان، به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، اسفندیار ضیائی با اعلام این خبر اظهارداشت: نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی و هم‌چنین ایجاد بستر‌های مناسب برای بهره‌گیری کودکان و نوجوانان از فعالیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری کانون، از اهداف اجرای این طرح محسوب‌می شود.
مدیر کل کانون گیلان در ادامه سیاست‌های ابلاغی آموزش و پرورش مبنی بر فراهم‌سازی زمینه‌ مطالعه غیر درسی از سوی دانش‌آموزان را خاطرنشان‌کرد و از امانت کتاب و ارایه‌‌ی فعالیت‌هایی چون: قصه‌گویی، شعر‌خوانی، کاردستی، نقاشی و داستان‌نویسی به کودکان و نوجوانان در ایام نوروز خبرداد.
ضیائی برهمین اساس به فعالیت مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ کانون رشت از ساعت ۹ تا ۱۷ روزهای سوم تا دوازدهم فرودین سال ۹۷ اشاره‌کرد و افزود: کتاب‌خانه سیار روستایی بندر آستارا نیز سیزدهم فروردین ماه و هم‌زمان با «روز طبیعت» در سطح این شهر به ارایه‌ی خدمات فرهنگی به هم‌استانی‌ها و مسافران نوروزی خواهد‌‌پرداخت.
این مسوول استانی درهمین ارتباط ظرفیت‌های استان و موهبت‌های طبیعی آن را در جذب گردش‌گر گسترده توصیف‌کرد وضمن قدردانی از تلاش‌های مربیان کانون، ابزار امیدواری‌کرد اجرای این طرح جایگزین مناسبی برای تکالیف درسی دانش‌آموزان در ایام نوروز باشد.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان در دیدار با خیرین سیاهکل:تاریخ جلوه گاه بصیرت و معرف انسانهای خیر و مومن است

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان در دیدار با خیرین سیاهکل:تاریخ جلوه گاه بصیرت و معرف …