چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون عمرانی روستای بنیاد مسکن کشور: علل عقب ماندگی گیلان بی توجهی استان نسبت به عمران روستا بودنه مرکز

اختصاصی همای گیلان:معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن کشور درجلسه همایش یک روزه  هم اندیشی دهیاران و شورای اسلامی دو شهرستان لاهیجان و سیاهکل در سالن شهید باهنر لاهیجان گفت: بنده قصد داشتم نکات استانی و شهرستانی را مطرح نمایم اما نماینده پر تلاش و اثرگذار شهرستان مطالبی را بیان نموداند که مجبور شدم نکاتی کشوری را هم بیان نماییم.SAM_1200

مهندس شاملو افزود : آقای ندیمی دردمندانه مشکلات را بیان نمودند و درخصوص ضرورت شاخصها و اهمیت و توجه به روستائیان مطالبی عنوان کردند اما باید پرسید که سهم روستا از اعتباران مجلس چقدر است .

وی اظهار داشت: شاید همین اعتبار کم باعث می شود که اینجانب بیشترین حضور را در مجلس داشته باشم (حتی گاهاً تصور می شود که من معاون پارلمانی هستم) تا بتوانم اندکی اعتبارات را افزایش دهم.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن کشور اذعان داشت: اگر ما به روستاهابه عنوان یک پایگاه اقتصادی و تولیدی نگاه کنیم و اعتقاد داشته باشیم ۲۵ درصد از تولید خالص مربوط به روستا است باید در زمینه عمران آبادی روستاها توانا باشیم هر چندامسال دولت در خرید تضمینی چای و گندم قدمها برداشته است.

 معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن کشور با اعلام این مطلب که امیدواریم به کمک مجلس یک برنامه ریزی جامع ای برای توسعه برنامه ششم داشته باشیم گفت: آنچه که می تواند اقتصاد ما را شکوفا کند توجه به روستا است .

مهندس شاملو خاطرنشان کرد : یکی از اقدامات بنیاد مسکن دخالت شوراها و دهیاران در تهیه طرح هادی می باشدو اینها به عنوان یکی از ارکان کمیته تصمیم گیری طرح هادی به حساب می آیند و بدون وجود شوراها و دهیاران کار قابل اجرا نیست .

وی اظهار داشت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها بهسازی و مقاوم سازی شده است ضمن آنکه امروزه ۳۰ هزار روستای ما دارای طرح هادی می باشد و از این بین ۱۳ هزار و ۵۰۰ روستا طرح هادی اجرا شده است.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن کشور در خصوص عقب ماندگی استان و شهرستان افزود: تا چهار سال پیش اعتبارات استانی بود و یکی از خواسته های اینجانب (وقتی به گیلان سفر می کردم) این بود که به گیلان به جهت نیازمندبودن توجه ویژه ای شود. اما این نتیجه بی توجهی مربوط به مرکز نبود بلکه بی توجهی استان نسبت به این بخش بود ما به گیلان بی توجه نیستیم بطوریکه در سال گذشته به جای ۵ مسلیارد اعتبار ۱۰ میلیارد اختصاص داده شد تا عقب ماندگی جبران شود و هم اکنون هم در نظر داریم تا پایان سال ۹۴ کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش طرح هادی قرار گیرد.

 

About

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …