چاپ مطلب چاپ مطلب

نخستین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد

همای گیلان:نخستین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با حضور رؤسای واحد ها و مراکز دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ، امام جمعه و جمعی از خانواده معزز شهدا در محل مسجد این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران شهرستان رامسر در مراسم نخستین یادواره شهدای گمنام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان امام زین العابدین (ع) اظهار داشت: خداوند متعال دو قطره را از محبوب ترین قطرات می داند، اول قطره خونی که در راه خدا ریخته شود و دوم قطره اشکی است که در دل شب برای خدا ریخته می شود.

حجت الاسلام تسخیری ادامه داد: در محفل دو شهید گمنام قرار گرفته ایم که برای ما عزت و منزلت آورده اند . هدایایی را شهدا برای ما به ارمغان آورده اند و آن نثار جانشان در راه خدا بوده است که با اخلاصی تمام به پای انقلاب و دفاع از آرمانهای انقلاب ریخته شد.

علیرضا امیرتیموری رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد لاهیجان نیز گفت: شهیدان ستارگانی هستند که راه را به ما نشان می‌دهند و نشانه‌ هایی هستند که ما راه را گم نکنیم. شهدا همچون نگینی در شهر لاهیجان می درخشند . وجود این شهدا در فضای دانشگاهی، موجب آرامش قلبها شده، همچنین علم آموزی در جوار مزار این شهدای گرانقدر دارای ارزشی بسیار بالا است زیرا شهدا برای جامعه الگو هستند.

حجت الاسلام نعمت رهنورد رئیس دفتر فرهنگ اسلامی این واحد دانشگاهی نیز ادامه داد: یکسال قبل همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان افتخار آن را داشت که میزبان دو شهید گمنام در این واحد دانشگاهی بوده و امروز در نخستین سالروز به خاک سپاری این دو لاله خونین کفن و سرخ بال مهاجر ، شاهد قدر شناسی ملت فهیم و قدردان این مرز و بوم هستیم .باید اعتراف کرد که حضور این شهدا در جمع ما بسان نزول باران رحمت الهی بر کویر خشکیده و تشنه جانهای ماست.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم نخستین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان که شامل سخنرانی، پخش کلیپ و مداحی بود، به همت دفتر فرهنگ اسلامی و بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی برگزار شد./مهر

About

Check Also

برپایی سیرک در کومله

برپایی سیرک در کومله با حضور دکتر مهدی پور شهردار، آقای عظیمی ریاست شورای شهر …