چاپ مطلب چاپ مطلب

نماینده اردبیل؛ جاده حیران تحویل گیلان نمی شود/ تخلفات منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان را گزارش کرده ام

همای گیلان:نماینده مردم اردبیل، نمین ، نیر و سرعین در مجلس با اشاره به برخی اظهار نظرها و تحرکات در باره واگذاری جاده حیران به استان گیلان گفت: شهروندان استان دل نگران نباشند، این جاده همچنان تحت نظارت اداره کل راه و شهرسازی اردبیل باقی خواهد ماند.20360-150x150

‘کمال الدین پیرموذن’ افزود: به تازگی برخی تحرکات از سوی مقام های استان گیلان برای خارج ساختن این جاده از نظارت استان اردبیل انجام گرفته و این امر موجب بروزنگرانیها یی در بین اهالی استان اردبیل نیز شده است.

وی تصریح کرد که در تماس تلفنی با وزیر راه و شهرسازی و تشریح اهمیت این جاده برای مردم اردبیل، آخوندی بر باقی ماندن این جاده ، تحت نظارت اداره کل راه و شهرسازی اردبیل تاکید کرد.

وی بیان کرد: تجربه نشان داده است که استان گیلان توجه و امکانات لازم برای نظارت بر جاده حیران را ندارد و اگر زحمات شبانه روزی راهداران استان اردبیل نباشد این محور از بین رفته و بویژه در زمستان های سرد منطقه این مسیر همیشه ایام باید مسدود می ماند.

وی گفت: مردم خود شاهدند که حتی به چند کیلومتر مسیر اردبیل – آستارا در محدوده استان گیلان نیز توجه نمی شود و از وضعیت چندان مطلوبی برخوردار نیست و اگر توجه و اقدامات اداره کل راه وشهرسازی اردبیل نباشد بی شک این جاده به یکی از مشکلات و دغدغه های مردم آستارا و استان اردبیل تبدیل می شود.

پیرموذن اظهار کرد: مقام های استان گیلان باید قدردان تلاش و زحمات شبانه روزی ماموران فداکارراه و شهرسازی اردبیل باشند زیرا که اگر نام و یادی از جاده زیبای حیران می شود این به خلاطر رسیدگی های استان اردبیل می باشد.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از ساخت و سازهای بی رویه در مناطق جنگلی حیران در حوزه استحفاظی استان گیلان گفت: در نامه ای به کمیته تحقیق و تفحص مجلس از سازمان جنگل ها، تخلفات و بی توجهی های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به این منطقه که باعث نابودی محیط زیست از طریق تخریب جنگل و ویلاسازی بی رویه می شود را گزارش کرده ام.

گفتنی است ؛ نزدیک به ۳۰ کیلومتراز جاده نمین – آستارا در حوزه استحفاظی استان گیلان، از بیش از دو دهه پیش تحت نظارت و مدیریت اداره کل راه وشهرسازی اردبیل قرار دارد.

About سردبیر ارشد

Check Also

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی نمایندگان مجلس گیلان با سازمان منطقه آزاد انزلی

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی …