چاپ مطلب چاپ مطلب

نوبخت: استانداران می‌توانند ۲۰ هزار نفر را استخدام کنند

همای گیلان:سخنگوی دولت با اشاره به تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کسانی که مراحل استخدامیشان را انجام داده بودند و بیش از ۲۰ هزار نفر می‌باشد برای سال آینده اعتبارات لازم در نظرگرفته شده است و استانداران می‌توانند نسبت به استخدام آن‌ها اقدام کنند.

axe30245

محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگاران گفت: ‌برای استخدام ۱۰ هزار نفر از کسانی که در طرح مربوط به ناظران کشاورزی فعال بوده‌اند و ۶ هزار نفر از افرادی که در حوزه‌ی موسسات و واحدهای فنی و حرفه‌ای فعال بوده‌اند هزینه‌های لازم در بودجه ۹۴ در نظر گرفته شده است.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه دربودجه سال ۹۳ تلاش شده است تا حقوق اسفند ماه به موقع پرداخت شود وحقوق عیدی بهمن ماه نیز پرداخت شده است گفت: همچنین به موقع ۳۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت مربوط به هدفمندی یارانه‌هاعلی رغم همه فشارهایی که برای دولت وجود دارد طبق تعهد انجام خواهد شد.

نوبخت همچنین با اشاره به اینکه در زمینه تامین اعتبار معوقات فرهنگیان نیز اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: ۳۲۶ میلیارد تومان از این معوقات ظرف ماه گذشته انجام شد و همچنین قرار است با تلاش‌های آقای فانی وزیر آموزش و پرورش لایحه‌ی مربوط به رتبه بندی فرهنگیان تقدیم مجلس شود که امید است بافوریت به تصویب برسد.

نوبخت همچنین به دستاوردهای بخش آموزش عالی علی رغم وجود مضیقه اعتبارات اشاره کرد و گفت: جناب آقای فرهادی وزیر آموزش عالی با پیگیری‌ و تلاش‌های برای کمبود اعتبارات دانشگاه‌ها اقدامات لازم را انجام داده‌اند.

نوبخت با تاکید بر اینکه انتظار داریم حقوق ملی ما که از سوی نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات ۱+۵ در حال انجام است، پیگیری شود گفت: سرنوشت کشورمان را هیچ‌گاه به نتیجه‌ی مذاکرات گره نزده‌ایم و برای هر شرایطی غیر از نتیجه مذاکرات هسته‌ای برنامه ریزی داریم و البته امیدواریم با پشتیبانی ملت بزرگ و منطق تیم مذاکره کننده هسته‌ای بتوانیم این مشکل را هم از پیش پای مردم برداریم./گیلان امروز

About سردبیر ارشد

Check Also

جامعه ملل چه سازمانی بود و چه سرنوشتی داشت؟!

جامعه ملل چه سازمانی بود و چه سرنوشتی داشت؟! یادداشت از امیـرحسین تقی زاده/ دانشجوی …