چاپ مطلب چاپ مطلب

واریز ۱.۵میلیارد دلار به حساب بانک مرکزی تا ۱۵ اسفند


عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای از واریز ۱.۵۵ میلیارد دلار از درآمد نفت بلوکه شده ایران به حساب بانک مرکزی تا ۱۵ اسفند در سه قسط خبر داد و گفت: طی شش ماه آینده ۱۴ میلیارد دلار از پول نفت به کشور بر می گردد.تحریم دارو و غذا هم کامل لغو شد.

تسنیم، عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای امروز با حضور در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود:قسط اول به مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار اول فوریه (۱۲ بهمن) به حساب بانک مرکزی واریز می شود.

وی افزود: قسط دوم به مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار ۱۵ فوریه و قسط سوم به مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار ۷ مارس به حساب بانک مرکزی واریز می شود.

عراقچی با اعلام اینکه تا ۶ ماه آینده حدود ۱۴ میلیارد دلار از درآمد نفت به کشور بازمی‌گردد، افزود: ۴.۲ میلیارد دلار از این رقم مربوط به پول بلوکه شده نفت است و حدود ۱۰ میلیارد دلار از درآمد نفت با لغو تحریم‌های صنعت خودرو، دارو، مواد غذایی و غیره به کشور بر می گردد.

عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای از لغو کامل تحریم دارو و مواد غذایی خبر داد و گفت: با استفاده از درآمد نفت برای واردات مواد غذایی و دارو می توانیم از این پس اقدام کینم.

وی اضافه کرد: برای انتقال پول‌های نفت بلوکه شده ایران یک مسیر بانکی در سه کشور ژاپن، کره و سوئیس برای واردات دارو و غذا ایجاد خواهد شد.

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …