چاپ مطلب چاپ مطلب

وزیر آموزش و پرورش استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش به جد دنبال می شود

همای گیلان:علی اصغر فانیˈ روز دوشنبه در همایش تجلیل از مقام معلم در مجتمع رفاهی فرهنگیان انزلی با تبریک این ایام اظهارکرد: معلمان بعنوان فرهنگسازان جامعه باید دارای انگیزه و مهارتهای حرفه ای لازم باشند.

fani-rasht18وی ادامه داد: اگر معلمان از انگیزه لازم و شایستگی های حرفه ای برخوردار باشند ، در آینده هیچ مشکلی نخواهیم داشت .

فانی آموزش و پرورش را بعنوان دستگاه تعلیم و تربیت دارای نقش و اهمیت بالا و تربیت کننده گردانندگان آینده کشور خواند .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شعار امسال تعیین شده از سوی رهبری تحت عنوان «فرهنگ و اقتصاد؛ با عزم ملی و مدیریت جهادی» تصریح کرد : آموزش و پرورش یکی از مخاطبان اصلی این امر است .

وی افزود : برای آموزش و پرورش فضای آموزشی ، تجهیزات ، محتوای آموزشی و بودجه مهم است اما نقش اصلی را معلمان ایفا می کنند.

*لزوم اجرایی شدن سند تحول بنیادین

فانی با اشاره به قابل اتکاء و ارزشمند بودن سند تحول بنیادین نظام آموزشی کشور مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود : اجرای این سند برنامه اصلی وزارتخانه است .

وی اظهار کرد : طرح رتبه بندی معلمان ذیل این سند قرار دارد و بعد از تصویب کمیسیون اجتماعی دولت در دستور کار قرار می گیرد

وزیر آموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد که لایحه رتبه بندی معلمان موجب تقویت مهارت های حرفه ای و انگیزه معلمان بعنوان دو نقیصه موجود در آموزش و پرورش شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد : اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان در برنامه های آموزش و پرورش به جد دنبال می شود.

فانی با اشاره به نقش الگویی معلمان در شکل گیری شخصیت دانش آموزان، بر لزوم خودسازی معلمان در زمینه های مختلف، کسب مهارت های لازم برای تعلیم و تربیت و همچنین انگیزه تاکید کرد.

وزیر آموزش و پرورش با ذکر اینکه برای داشتن جامعه سالم باید به دنبال تربیت دانش آموزان باشیم، ابراز امیدواری کرد با لطف خدا و همت فرهنگیان با انگیزه ، با مهارت و تلاشگر افرادی تربیت شوند که بتوانند جامعه آینده را به بهترین نحو اداره کنند./ایرنا

About

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …