چاپ مطلب چاپ مطلب

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گیلان: طرح دولت همراه از هفته آینده آغاز می‌شود | لازم است شهرداری رشت کمال همکاری را با شرکت‌های مخابراتی داشته باشد

همای گیلان، به گزارش فارس، محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز در جلسه کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن اجتماعات استانداری گیلان با اشاره به ظرفیت آفرینی دولت برای سرمایه‌گذاری در حوزه شبکه‌های مخابراتی اظهار کرد: طی هشت ماه اخیر پوشش مخابراتی یکی از اپراتورهای تلفن همراه که درگذشته ۵۰ درصد بوده در برخی از مناطق کشور به ۱۰۰ درصد رسیده است.

وی با اشاره به خدمات ارائه‌شده در استان گیلان افزود: حدود ۳۵۰ میلیارد تومان در گیلان سرمایه‌گذاری شده و تمامی شهرستان‌های استان گیلان از خدمات ۴G و ۳G برخوردار شده‌اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شاخص توسعه و سرعت پهنای باند در گیلان قابل‌توجه است گفت: با توجه به ظرفیت مستعد گیلان در توریسم باید متناسب با جمعیت پوشش مناطق ازجمله پوشش جاده‌ای تقویت شود.

آذری جهرمی با اشاره به اجرای پروژه‌های مخابراتی به ارزش ۲۵۶ میلیارد تومان بیان کرد: سرمایه‌گذاری در شبکه‌های مخابراتی موبایلی بسیار گران است و هزینه کردن در مناطقی که در تمامی اوقات سال مصرف‌کننده ندارد توجیه‌پذیر نیست.

وی با بیان اینکه تمامی ظرفیت‌های استان گیلان باید در جهت خدمات بیشتر به مردم فعال شود گفت: باید ۵۰ نقطه‌ای که در گیلان در حال اجرای سرمایه‌گذاری هستند به ۱۵۰ نقطه رسیده و مردم بیشتر از خدمات مخابراتی در حوزه شبکه‌های موبایلی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز طرح دولت همراه از هفته آینده خبر داد و گفت: اجرای پایلوت این طرح مثبت بوده و باید در تمامی نقاط کشور اجرا شود تا همه مردم بتوانند از دولت همراه استفاده کنند.

آذری جهرمی با اشاره به طرح سیماک بیان کرد: این پروژه در گیلان به مرحله ارائه رسیده و ۱۸ دستگاه که در حوزه املاک فعالیت می‌کنند در این طرح همکاری می‌کنند.

وی اجرای دولت الکترونیک را در راستای شفافیت دولت دانست و تصریح کرد: راندمان و بهره‌وری در دولت با اجرای دولت الکترونیک افزایش پیدا خواهد کرد و رتبه ایران در شاخص توسعه دولت الکترونیک در ردیف ۱۰۰ دنیا است و طبق تکلیف برنامه ششم باید این رتبه سه پله کاهش پیدا کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت دانشگاه گیلان گفت: کسب‌وکارهای نوپا برای توسعه نیازمند دانشگاه‌ها هستند و در استان گیلان این ظرفیت بیشتر دیده می‌شود.

آذری جهرمی با اشاره به تجهیز و هوشمند سازی مدارس بیان کرد: بخشی از هوشمند سازی مدارس مربوط به وزارت خانه است و سرویس‌های ویدیو کنفرانس یکی از برنامه‌هایی است که باید توسط بخش خصوصی در مدارس فراهم شود.

وی با بیان اینکه اتصال مدارس به شبکه از دیگر برنامه‌های وزارت ارتباطات در مدارس است افزود: امکان اتصال به شبکه در بیش از ۲۶ هزار روستا در کشور فراهم است و طبق قانون ما موظف به امکان اتصال مدارس به شبکه هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تجهیز مدارس گفت: با توجه به اعتباراتی که در این بخش وجود دارد با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش تجهیزاتی را به مدارس کشور ارائه خواهیم کرد.

آذری جهرمی با اشاره به تراکم جمعیتی در گیلان تصریح کرد: حضور شبکه‌های بخش خصوصی برای ایجاد سایت‌های نیازمند همکاری صددرصدی شهرداری به توسعه ارتباطاتی است و لازم است شهرداری رشت کمال همکاری را با شرکت‌های مخابراتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه ۲۹ سایت از سوی شرکت‌های مخابراتی در شهرداری رشت منتظر مجوز شهرداری برای ارائه خدمات هستند گفت: تمامی شرکت‌های مخابراتی با طرح تجمیعی ۲۹ دکل با در نظر گرفتن فضای زیباسازی آماده سرمایه‌گذاری هستند اما با دید توسعه ارتباطاتی به رشت نگاه نشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ارائه خدمات و سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومانی در رشت تنها برای استفاده در حوزه ارتباطی نیست بلکه بستری فراهم‌شده تا در تمام حوزه‌ها ازجمله کشاورزی، اقتصادی و غیره از آن استفاده شود.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است ✍️️به گزارش همای …