چاپ مطلب چاپ مطلب

پوشش ۳۴ مورد حریق و حادثه توسط آتشنشانان رشت تنها در ۴۸ ساعت گذشته

به گزارش همای گیلان و نقل از خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در ۳۴ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت.
شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: ۳۴ مـورد عملیات آتش نشانان جهت پوشش ۲ مـورد تصادف خودروئی، ۳ مورد حریق منزل مسکونی، ۳ مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، ۸ مورد قفل درب منزل مسکونی و گیر کردن در آسانسور، ۴ مورد بازدید ایمنی از منازل مسکونی و کارخانه برنجکوبی، ۲ مورد استقرار خودروئی، ۹ مورد خدمات ایمنی و ۳ مورد دیگر شامل: حریق ضایعات، ریزش روغن در سطح خیابان و انفجار منزل مسکونی از دیگر عملیات های آتش نشانان بوده است.
مومنی در ادامه به انفجار منزل مسکونی اشاره کرد و افزود: این حادثه در ساعت ۱۰:۴۱ جمعه ۱۸ مرداد ۹۸ در بلوار شهید قلی پور، خیابان گلزاران بعلت نشت گاز شهری از ناحیه شیر متصل به بخاری رخ داده بود.
وی با بیان اینکه در این حادثه دو تن مرد (۵۵ و ۲۴ ساله) از ناحیه دست و سر و صورت دچار سوختگی شدند که سریعا توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند افزود: آتش‌نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه و پاکسازی موارد پر خطر به آشیانه بازگشتند.
شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه های مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …