چاپ مطلب چاپ مطلب

۱۴کشته و ۲۹ مجروح در ۱۱ تصادف

همای گیلان:در ۱۱ تصادف که طی ۲۴ ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، ۱۴ نفر کشته و ۲۹ نفر دیگر مصدوم شدند.
untitled
پلیس راهور مهمترین علل تصادفات فوتی و جرحی حادث در معابر برون شهری شنبه دوم فروردین ۹۲ را عدم توجه به جلو اعلام کرد. صحبت با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن حین رانندگی و صحبت با دیگر سرنشینان از موارد دخیل در اینگونه از تصادفات است.

چهار نفر در تصادفات جاده ای گیلان جان خود را از دست دادند

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: از ابتدای طرح نوروزی ( ۲۵ اسفند ماه) تاکنون، چهار نفر جان خود را از دست داده اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، نشان دهنده ۶۵ درصد کاهش است.

سرهنگ مهیار رستگار افزود: در یک هفته گذشته، ۹۰ تصادف در جاده های گیلان اتفاق افتاده که منجر به مجروح شدن ۱۱۴ نفر و فوت چهار نفر شده است. مجروحان تصادفات جاده ای گیلان نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۵ درصد کاهش داشته است.

چهار کشته و ۳۶ مجروح حاصل تصادفات جاده ای زنجان درتعطیلات نوروز امسال رئیس پلیس راهور استان زنجان گفت: چهار کشته و ۳۶ مجروح حاصل تصادفات جاده ای است که در طرح نوروزی امسال در راه های این استان به ثبت رسیده است.

عبدالعلی رشتیانی افزود: آمار تصادفات فوتی و جرحی در طرح نوروزی امسال تا شامگاه دوم فروردین جاری، ۴۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشته است. مهمترین علت این تصادفات فقدان توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ گزارش شده است.

رشتیانی اظهار کرد: ۵۷ درصد تصادفات را واژگونی خودرو به خود اختصاص می دهد. همچنین ۳۹ درصد تصادفات در کیلومتر یک تا ۳۰ جاده های ورودی و خروجی شهرها رخ داده است.
وی خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته پنج فقره تصادف جرحی با هشت نفر مجروح در جاده های ارتباطی استان زنجان رخ داد.

۲۰ مورد حادثه فوتی و جرحی در جاده های خراسان رضوی به وقوع پیوست

جانشین رئیس پلیس راه خراسان رضوی به ایرنا گفت: ۲۰ مورد حادثه فوتی و جرحی طی یک روز گذشته در جاده های این استان به وقوع پیوست.

سرهنگ یعقوب لطیف افزود: از این تعداد ۱۹ مورد جرحی و یک مورد منجر به فوت بوده و هشت مورد از حوادث جرحی را واژگونی تشکیل داده است. فقط یک مورد حادثه منجر به فوت در جاده چناران به مشهد رخ داد که بر اثر واژگونی خودرو راننده آن جان خود را از دست داد. عامل اصلی تصادفات طی یک روز گذشته در جاده های خراسان رضوی تخطی از سرعت مطئمنه، خارج شدن از جاده و برخورد با موانع محورها و طبیعی در کنار جاده بوده است.

میزان تصادف ها در هرمزگان ۲۲ درصد کاهش یافت

فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان گفت: از ۲۸ اسفند تا دوم فروردین میزان تصادف های درون و برون شهری در استان ۲۲ درصد کاهش یافته است.

سردار رضا محمدی یگانه افزود: همچنین دراین مدت شاهد کاهش شش درصدی مصدومان تصادف ها و کاهش ۴۳ درصدی فوت ناشی از تصادف ها بوده ایم.

سه کودک قربانی حوادث رانندگی ۲۴ ساعت گذشته قم

سه کودک در تصادفات ۲۴ ساعت گذشته استان قم قربانی شده و جان خود را از دست دادند.

مرکز اورژانس ۱۱۵ قم اعلام کرد: با توجه به حوادث ترافیکی استان قم در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۱ ماموریت توسط اورژانس قم انجام شده است. در این حوادث ۶۱ تصادف جرحی رخ داده که شامل ۴۹ حادثه درون شهری و ۱۲ حادثه در جاده ها بوده است.

در حوادث مذکور ۵۳ مجروح به بیمارستان های شهر قم منتقل شدند و متاسفانه دو کودک یک ساله در تصادف خودرو در محور قم – سلفچگان و یک کودک ۱۸ ماهه نیز در اثر سقوط از وانت در محور جعفریه جان باختند. /آفتاب

About

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …