چاپ مطلب چاپ مطلب

۲۹ مرداد مراسم بزرگداشت دکتر معین در آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود

همای گیلان:مراسم بزرگداشت دکتر معین در آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مراسم بزرگداشت دکتر معین در آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود

 مراسم بزرگداشت دکتر محمد معین روز ۲۹ مرداد ماه ساعت ۱۸ در آرامگاه ادیب فرزانه دکتر معین در این شهر برگزار می‌شود.

آخرین نشست هماهنگی بزرگداشت دکتر محمد معین با حضور مهین‌دخت معین دختر این ادیب فرزانه عصر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

معاون فرماندار آستانه‌اشرفیه در نشست مذکور اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرداری آستانه‌اشرفیه دبیر اجرایی بزرگداشت را به‌عهده‌ گرفته امیدواریم امسال با برطرف شدن مشکلات این مراسم بهتر برگزار شود.

رضا کحالی با بیان اینکه امسال در برگزاری مراسم دکتر محمد معین به لحاظ کمی و کیفی پیشرفت داشته‌ایم، افزود: شهر آستانه‌اشرفیه به‌واسطه حرم مطهر آقا سید جلال‌الدین اشرف و آرامگاه دکتر محمد معین به‌عنوان یک شهر مذهبی و ادبی در کشور شناخته می‌شود و شایسته است مراسم بزرگداشت دکتر معین به‌اندازه شأن و جایگاه این ادیب فرزانه برگزار شود.

وی ادامه داد: در مراسم‌های استانی و ملی زمانی موفق خواهیم بود که کار را به‌صورت شورایی و با همدلی انجام دهیم زیرا کارهای انفرادی آن اثرگذاری نخواهد داشت.

معاون فرماندار آستانه‌اشرفیه به اثرگذاری مراسم در روحیه و تجلیل از بزرگان ادب پارسی اشاره کرد و گفت: مراسم باید به‌گونه‌ای برگزار شود که در ذهن مردم به‌خوبی باقی بماند و مردم هرساله برای مراسم بزرگداشت حضور گسترده‌تری داشته باشند.

شهردار آستانه‌اشرفیه و دبیر اجرایی بزرگداشت دکتر معین نیز در نشست مذکور بازسازی و زیباسازی آرامگاه دکتر معین، رنگ‌آمیزی جداول و ایجاد فضای مناسب برای مهمانان و ایجاد فضای مناسب برای طراحی سیمای معین، نصب زندگینامه و… را از جمله اقدام‌ها دانست.

علی شفیعی تصریح کرد: برای نخستین بار  مشق شعر از روی اشعار شاعران بزرگ در روز بزرگداشت دکتر مهین توسط انجمن خوشنویسان گیلان و ایران انجام می‌شود.

وی افزود: طراحی نشان‌واره ستاد یادواره معین، هماهنگی با اداره کل ارشاد برای طراحی پوستر و بررسی و برطرف شدن چالش‌های اجرای بزرگداشت از دیگر مواردی بود که در نشست ستاد پشتیبانی مطرح و واکاوی شد.

مهین‌دخت معین نیز در نشست مذکور با قدردانی از ستاد بزرگداشت دکتر معین، درباره چاپ مقاله از سوی دانشگاه گیلان، حضور اساتید و دانشجویان ادب پارسی دانشگاه گیلان، استفاده از سخنران جلسه و هماهنگی برای حضور فرهنگیان فرهیخته گیلان در مراسم توضیحاتی ارائه داد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در نشست مذکور گزارشی را از روند اجرایی بنیاد علمی ادبی معین ارائه کرد.

سید وحید فخر موسوی قرائت پیام وزیر ارشاد در روز بزرگداشت و حضور یکی از معاونان وزارتخانه در مراسم دکتر معین و… را از برنامه‌های همایش مذکور عنوان کرد.

 

About سردبیر ارشد

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …