چاپ مطلب چاپ مطلب

۹ منطقه نمونه ملی گردشگری رودسر مقصد مسافران نوروزی

همای گیلان:رودسر دارای ۹ منطقه نمونه ملی گردشگری و زیبا برای آرامش خاطر مسافران و گردشگران نوروزی است.
خبرگزاری فارس: 9 منطقه نمونه ملی گردشگری رودسر مقصد مسافران نوروزی

 این شهرستان زیبا که در شرق گیلان واقع است جاذبه‌های دیدنی بسیاری دارد که می‌تواند آرامش خاطر مسافران و گردشگران را به همراه داشته باشد.

تاریخچه مسجد روستای رودبارک معروف به آستانه هفت امام روستای رودبارک، کوه عروس و داماد روستای زیاز، دریاچه روستای صمدآباد، غار «وادار» روستای دلیجان، «دارگردان رجه» روستای گیری، سرچشمه رودخانه آسمانرود واقع در روستای گیری و تونل طولانی روستای یازن، به عجایب هفتگانه اشکورات رودسر شهرت دارند.

فرماندار رودسر درباره تمهیدات نوروزی در این شهرستان اظهار کرد: رودسر دارای ۹ منطقه نمونه ملی گردشگری مانند جواهردشت، سواحل زیبای رودسر به طول ۴۵ کیلومتر، مناطق ییلاقی اشکورات، منطقه جنگلی سفیدآب، منطقه جنگلی لنگه و… است.

امیرجانبازی افزود: رودسر ۴۰ منطقه با جاذبه‌های محلی و منطقه‌ای و ۴۲ منطقه با جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی دارد که به منظور تسهیل در خدمات سفرهای نوروزی اقدام‌های لازم صورت گرفته است.

وی انجام هماهنگی‌های لازم به منظور تامین سوخت مورد نیاز هتل‌ها، مکان‌های پذیرایی فاقد گاز، برقراری گشت‌های مشترک صنوف در شهرستان، انجام بازرسی مستمر بر فعالیت و خدمات ارائه شده توسط اماکن اقامتی، صنوف و دیگر مراکز عرضه مواد غذایی بین‌راهی و درون‌شهری توسط بازرسان را از جمله اقدام‌ها برشمرد و یادآور شد: بازرسی‌ها تا پایان سفرهای نوروزی ادامه دارد.

فرماندار رودسر از آمادگی ۹۰ هتل، هتل آپارتمان، مجتمع اقامتی، مهمانپذیر، خانه مسافر با ظرفیت حدود یک‌هزار و ۹۰۰ نفر را از دیگر اقدام‌های نوروزی عنوان کرد.

 رودسر دارای چشمه آب معدنی «سجیران» در روستای جیرک در مسیر کوهستانی و لابلای جنگل انبوه دارد که از خواص فوق‌العاده شفابخش و مفید برای بیماری‌های کلیوی، کبدی و گوارشی برخوردار است.

وجود غارهای مربوط به انسان‌های ماقبل تاریخ در رودسر نشانه زندگی اسنان‌های اولیه است که می‌توان به غار «دیارجان» در مجاورت آشورآباد و غار «کبیران» در نزدیکی روستای گرمابه‌دست و غار «سرد دره» در روستای شاهیجان اشکور اشاره کرد.

بقعه متبرکه سیده بی‌بی‌سکینه، آقا سید معین، آقا سید نصرکیا، سید محمد، یحیی دلیجان، سید مرتضی، و… از جاذبه‌های زیارتی و تاریخی رودسر است./فارس

 

About سردبیر ارشد

Check Also

همزمان با روز زمین پاک توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان توسط شهرداری لاهیجان

همزمان با روز زمین پاک توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان توسط شهرداری …