چاپ مطلب چاپ مطلب

توافق همکاری سما لاهیجان و سیاهکل با سازمان فنی و حرفه ای کشور

اختصاصی همای گیلان:معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل به منظور اهمیت آموزش فنی و حرفه ای در تربیت تکنسین های ماهر و کارآموزده و پاسخگویی به عطش بازار کار و همچنین به منظور همسویی سازمان فنی و حرفه ای با مراکز آموزشی و فرهنگی سما، اقدام به برگزاری نشست مشترک با مسوولان سازمان فنی و حرفه ای در آموزشکده سما لاهیجان نمود.

8

در این نشست که با حضور ریاست سازمان فنی و حرفه ای کشور، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و روسای ادارات شهرستان های لاهیجان و سیاهکل برگزار شد، مقرر گردید دانشجویان سما لاهیجان و سیاهکل دو واحد کارآموزی در طول دوران تحصیلی شان به عنوان آموزش تخصصی سازمان فنی و حرفه ای بگذرانند و در پایان دوره برای این دسته از دانشجویان گواهی صادر گردد که قرار شد این روش در سطح کشور نیز به صورت پایلوت در معاونت سما لاهیجان برگزار شود. همچنین برگزاری  دوره های کوتاه مدت در دانشکده ها برای دانشجویان سما مطابق استانداردهای فنی و حرفه ای و صدور گواهینامه برای شرکت کنندگان از برنامه های دیگر این نشست بود. ضمنا مقرر شد در پرتال سازمان فنی و حرفه ای برای ثبت نام دانشجویان در مقاطع مختلف امتیاز ویژه ای در نظر گرفته شود. بلافاصله بعد از این نشست، همایشی با موضوع «اهمیت کار و حرفه » در سالن اجتماعات سما لاهیجان برگزار گردید که در این همایش تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان، عطایی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی و دکتر پرند رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور پیرامون موضوع کارآفرینی و مهارت آموزی به بیان سخن پرداختند. در پایان همایش نیز مسوولان سازمان فنی و حرفه ای از کارگاه های موجود در سما بازدید کردند و بر ضرورت همکاری گسترده این سازمان با سما لاهیجان و سیاهکل تاکید نمودند.

12 11 9 7 8

About

Check Also

“بخش سلامت شهرستان املش در مسیر  بازدید رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان املش

“بخش سلامت شهرستان املش در مسیر بازدید رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان …