چاپ مطلب چاپ مطلب

مراکز اقامتی گیلان آماده پذیرش ۱۳ میلیون مسافر نوروزی

همای گیلان:مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بیان کرد: مراکز اقامتی استان به همراه دیگر مراکز اسکان، آماده پذیرش ۱۳ میلیون گردشگر نوروزی هستند.

رضا علیزاده افزود: برای پذیرایی از میهمانان نوروزی علاوه بر یک هزار و ۱۳۸ واحد اقامتی استان، کمپ ها ، خوابگاه ها ، مدارس و … نیز مهیا شده اند.

وی ادامه داد: گیلان به مدت ۱۵ روز، پذیرای ۶۷۳ هزار گردشگر در هر شبانه روز است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خاطرنشان ساخت: هدایت مسافران ابتدا به سوی اماکن اقامتی رسمی و سپس به سمت مراکز اقامت موقت خواهد بود.

به گفته علیزاده؛ اقلام چاپی بسیاری در راستای معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری نقاط مختلف استان گیلان و نیز نقشه های راهنمای مسافر جهت ارائه به همشهریان و مسافرین نوروزی با همکاری سایر ادارات و بخش خصوصی تهیه و چاپ شده است.

وی از گردشگران نوروزی خواست تا در راستای دریافت آخرین اخبار گردشگری گیلان به آدرس hiip://gilanchto.ir مراجعه و یا با ستاد اجرایی خدمات سفر استان با شماره های ذیل تماس بگیرند.

ستاد اسکان: ۳۳۶۱۸۴۵۹

رسیدگی به شکایات: ۳۳۶۱۸۴۶۵

ستاد خبری یگان حفاظت: ۳۴۴۲۱۷۷۵

سامانه ارتباط مردمی و رسیدگی به شکایات: ۰۹۶۲۹

۷۴ هتل، ۲۱ هتل آپارتمان ، ۶۶ مجتمع گردشگری ، ۴۷مهمانپذیر، ۷۸۶ منزل استیجاری، ۲۰۲ واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و ۵۶ دفتر خدمات مسافرتی در گیلان وجود دارد.

گیلان در نوروز ۹۳ میزبان شش میلیون و ۳۸۳ هزار و ۱۸۶ گردشگر بود که از این تعداد یک هزار و ۴۱۱نفر شامل گردشگران خارجی بوده اند.ک//ایرنا

About سردبیر ارشد

Check Also

سماکچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر رشت : رفع موانع با هدف تسریع بخشیدن به روند اجرای پروژه های عمرانی

سماکچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر رشت : رفع موانع با …