چاپ مطلب چاپ مطلب

حملات شدید ترامپ به ایران: در خاورمیانه هرجا مشکلی وجود دارد، ایران در آنجا حضور دارد | مسئله خروج از توافق هسته‌ای با ایران را در دستور کار دارم

رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با صدر اعظم آلمان با توهین به کشورمان گفت که در خاورمیانه هرجا که مشکلی وجود دارد، ایران نیز در آنجا حضور دارد.

همای گیلان، به گزارش نامه نیوز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با بیان اظهاراتی ضد ایرانی مدعی شد در خاورمیانه هرجا مشکلی وجود دارد، ایران در آنجا حضور دارد.

ترامپ در اظهاراتی توهین‌آمیز ضد کشورمان گفت: «ما باید مطئمن شویم که این “رژیم خونریز” حتی به سلاح اتمی نزدیک نشود و اشاعه موشک‌های خطرناک و حمایتش از تروریسم را پایان بخشد»، وی همچنین گفت که مسئله خروج از توافق هسته‌ای با ایران را همچنان در دست بررسی دارد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه اظهارات ضدایرانی خود مدعی شد: «رژیم ایران موجب شعله‌ور شدن خشونت، خون‌ریز و آشوب در سرتاسر خاورمیانه است».
وی تصریح کرد که همزمان با از بین رفتن داعش در سوریه و عراق «ما باید مطمئن شویم که ایران از موفقیت‌های ما منتفع نشود. این امری اساسی است که ائتلاف ما و شرکای منطقه‌ای ما مشارکت مالی و نظامی خود را افزایش دهند … برخی کشورها شدیدا ثروتمند هستند».

ترامپ در پاسخ به پرسشی درباره امکان به‌کارگیری سلاح هسته‌ای علیه ایران در صورت خروج از توافق گفت: من درباره اینکه از نیروی نظامی استفاده بکنم یا خیر صحبتی نمی‌کنم. اما آن‌ها سلاح هسته‌ای نخواهند داشت، شما می‌توانید روی این حرف حساب کنید.

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات شبه‌جزیره کره، وعده داد که اشتباهات رؤسای جمهوری پیشین این کشور در رابطه با کره شمالی را تکرار نکند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است ✍️️به گزارش همای …